Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie informuje;

Filia w Markach
ul. gen. Józefa Zajączka 26, 05-270 Marki
tel. 22 896 52 29
email: sekretariat.filia@ppp.wolomin.pl
SEKRETARIAT CZYNNY od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30


Szanowni Państwo,
14 października 2024 r. (poniedziałek) w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie oraz w filii w Markach odbędzie się dzień wewnętrzny. Informujemy, że w tym dniu zarówno poradnia, jak i filia, będą niedostępne dla interesantów. W związku z tym, nie będą również działały linie telefoniczne.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zapraszamy do kontaktu w innym terminie.

Kontakt telefoniczny 508 300 244
w godzinach od 15 do 16 w każdą środę dla rodziców dzieci z Ukrainy.
За інформацією телефонувати за номером 508 300 244
Від години 15 до години 16 b кожну середу для батьків та дітей з України.

Допомога для України 

https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina
https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/pomoc-dla-obywateli-ukrainy
https://www.gov.pl/web/mswia/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zasady-przyjmowania-cudzoziemcow-do-polskich-szkol-w-kontekscie-obecnej-sytuacji-na-ukrainie
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-uczniami-na-temat-sytuacji-w-ukrainie–rekomendacje-dla-nauczycieli-i-pedagogow-szkolnych

Linki do międzynarodowej konferencji
pt.”Zdrowie psychiczne wyzwaniem naszych czasów. Rola SCWEW we wspieraniu dzieci/uczniów z problemami psychicznymi”, która odbyła się 30-31.01.2023 r. w Warszawie.

Linki do konferencji. 
https://youtu.be/aZ8OtyMIuS8
https://youtu.be/HLO1HllAs5A

Darmowe książki dla dzieci w języku ukraińskim do pobrania.
https://lustrobiblioteki.pl/2022/03/70-darmowych-ksiazek-dla-dzieci-w-jezyku-ukrainskim-do-pobrania/
https://biblioteka.wroc.pl/ua/
https://lustrobiblioteki.pl/solidarnizukraina/
https://lustrobiblioteki.pl/solidarnizukraina/akcje-polskich-bibliotek-przyklady-relacje-2/
https://lustrobiblioteki.pl/2022/03/zmiana-oferty-bibliotecznej-ukierunkowana-na-uchodzcow-z-ukrainy/


Komunikat „Zespołu ds. rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia  psychicznego„ w sprawie nieuprawnionych realizacji programów rekomendowanych. Link do komunikatuwww.programyrekomendowane.pl 


Zapraszamy do zapoznania się z nową naszą ulotką prezentującą Poradnie.


Informacja:

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie, ul. Legionów 85
w związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną COVID-19 od 29.03.2021 roku udzielana jest pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodziców w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w formie konsultacji:
poniedziałek od 800-1100
zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem dostępnym w pliku pdf
kontakt e-mail: w.michalak@ppp.wolomin.pl lub pod numerem telefonu: 508 300 244


Kierując się dobrem ze względu na ryzyko zarażenia COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie pragniemy prosić Państwa o odwoływanie wizyt, jeśli u Państwa Dziecka występują jakiekolwiek objawy infekcji. Dzieci z objawami infekcji, a w szczególności z kaszlem, gorączką czy katarem nie będą przyjmowane przez specjalistów Poradni. W celu odwołania wizyty lub zmiany terminu wizyty prosimy o kontakt z sekretariatem poradni lub kontakt mailowy.


Uprzejmie informujemy, że w takcie trwania pandemii prosimy o zapisy telefoniczne na badania i konsultacje.


Gdzie znajdziesz pomoc w przypadku pogorszenia stanu psychicznego Infolinia Wsparcia Psychologicznego dedykowana osobom zmagającym się z problemami natury psychicznej i trudnościami psychologicznymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną i jej następstwami. LINK




Jak zadbać o naukę zdalną Twojego dziecka – artykuł poświęcony sprzętowi z którego korzysta Twoje dziecko




W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a w przypadku organizacji i przeprowadzania tegorocznych egzaminów z Centralną Komisją Egzaminacyjną, przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19. [Więcej]

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO WIZYTY W PORADNI – krótki opis

Rekomendacjedotyczące procedur działania poradni psychologiczno pedagogicznych dla dzieci i młodzieży
REKOMENDACJE wytyczne GIS MZ i MEN


Propozycje bajek dla najmłodszych


PRZEDE WSZYSTKIM POWINNIŚMY PRZESTRZEGAĆ PROCEDUR I ZALECEŃ JAKIE SĄ JUŻ WYPRACOWANE-TO NASZA NAJMOCNIEJSZA BROŃ W WALCE BY WIRUS NIEROZPRZESTRZENIAŁ SIĘ.


Osoby głuche, korzystając komunikatorów lub odpowiedniej aplikacji, mogą za pośrednictwem specjalnej wideoinfolinii uzyskać niezbędne informacje na temat koronawirusa. Infolinia jest czynna w trybie w trybie 24/7. Jej powstanie to efekt współpracy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Polskiego Związku Głuchych oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt jest realizowany w ramach Programu Dostępność Plus. Zachęcamy osoby głuche do skorzystania.

Wideoinfolinia dla osób głuchych

Dzięki wideoinfolinii osoby głuche, na równi z innymi obywatelami, będą mogły uzyskać dostęp do informacji na temat koronawirusa. Dowiedzą się, jak m.in. postępować w przypadku podejrzenia zakażenia oraz jakie środki bezpieczeństwa zastosować.

Dodatkowo z infolinii będą mogły skorzystać placówki służby zdrowia oraz służby ratownictwa medycznego. Tłumacze wesprą pracę lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Pozwoli to przeprowadzić wywiady lekarskie oraz przyspieszyć ewentualną diagnozę.

Jak skorzystać z infolinii?

Infolinię przez całą dobę, siedem dni w tygodniu będzie obsługiwał Polski Związek Głuchych. Tłumacze Polskiego Języka Migowego z całego kraju będą pracować w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach. Link do infolinii.

Z tłumaczami  będzie można się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  • komunikator messenger, bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm;
  • komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM;
  • komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr  609 939 546;
  • aplikacja tłumacz on-line języka migowego.

Infolinia dla osób głuchych – Program Dostępność Plus

Wideoinfolinia na temat koronawirusa dla osób głuchych to jeden z aspektów programu Dostępność Plus. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

Czym jest koronawirus? Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową.

Jak ochronić się przed zakażeniem? Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe. Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.

Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków. Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Sprawdź, czy spełniasz 3 warunki, które świadczą o ryzyku:

  • w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś na obszarach objętych   

  wirusem bądź miałeś kontakt z osobą zarażoną,

  • masz podwyższoną temperaturę,
  • kaszlesz i masz duszności.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie

Masz objawy, ale nie byłeś w kraju, w którym występuje koronawirus i nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną? Stosuj podstawowe zasady ochrony, gdy kaszlesz i kichasz, oraz higieny rąk. Pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.


Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia –
Więcej informacji


Wiecej informacji na temat Koronawirusa zapraszamy do zakladki –
Więcej informacji


Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami –
Nie zagub dziecka w sieci


Poradnik dla rodziców – CYBERPRZEMOC włącz blokadę na nękanie Pobierz

Skip to content